Na školní rok 2019/2020 přijmeme kvalifikovanou pracovní sílu na pozici učitelka MŠ, úvazek 0,48.                                                                                                                                                                                     ​                         Kritéria pro přijetí do MŠ Úsobrno

1. Předškolní věk dítěte

2. Trvalé bydliště v místě školy

3. Dovršení dvou let věku dítěte

Několik rad pro rodiče

1) Dítě potřebuje do MŠ: zdravotní papuče, ručník, pyžamo, umělohmotný hrnek, pohodlné oblečení do herny a oblečení na školní zahradu (malé děti náhradní oblečení).

2) Odhlašování stravy dítěte 2 dny předem do 8:30 hodin nebo daný den donést do 10:30 hodin podepsaný obědník za vstupní dveře. Vyzvednutí obědníku bude tamtéž po 11 hodině (jinak oběd propadá, není možno oběd uskladňovat dlouho).

3) Výměna ručníků - každý týden, výměna povlečení - 1x za tři týdny.

4) Do jídelny a prostoru v mateřské škole nechodíme v botech.

5) Informujte učitelku, pokud má dítě nějaké zdravotní omezení, při nachlazení dítěte zvažte, zda pobyt v MŠ je pro něj samotného, ale také pro ostatní děti, vhodný.

Když si dítě v MŠ zvyká

1) Každé dítě se novému kolektivu a prostředí přizpůsobuje jinak, každé dítě potřebuje dostatek času na adaptaci.

2) Ze začátku je vhodnější kratší pobyt dítěte v MŠ.

3) Neprodlužovat loučení.

4) Před dítětem mluvit o školce pěkně, nestrašit jej školkou.

Pravidla chování v naší MŠ

1) Přivítání se pozdravem.

2) Po dohrání si uklidím svoje hračky.

3) Hračky jsou pro všechny děti - půjčujeme si je, domlouváme se (neberu hračku kamarádovi, počkám, až si s ní dohraje, domluvím se s ním, neberu druhému hračku).

4) Neubližujeme si, pokud ublížím nechtěně, omluvím se.

5) Vážím si práce své i ostatních dětí (nepíši do obrázků dětem, nebourám, co jsem postavil).

6) Pomáháme si navzájem, říci si o pomoc, poprosit, poděkovat.

7) Při mluvení s někým se na něj dívám, neskáču do řeči, pokud se mi něco nelíbí, tak to řeknu.

8) Nekřičíme.

9) Nenosíme do MŠ nevhodné hračky (př. střelní zbraně, hračky vydávající ostré světlo,..).

10) Při odchodu z MŠ se rozloučíme.

Provoz MŠ je od 6:45 do 16:00 hod.

po

H/Ho

út

stř

H/Ho

čt

Š – N. Škrhová

H – Mgr. M. Hlaváčová

Ho - Bc. Marcela Holubová

S - Mgr. Markéta Smejkalová

Z organizačních důvodů se může pracovní doba učitelek MŠ upravovat a měnit.