Seiferus aneb návštěva dravců

V letošním školním roce jsme se mohli opět podívat na ukázku dravců, na kterou nás přizvala škola v Jaroměřicích.

Rozhodli jsme se, že jednu cestu do Jaroměřic půjdeme pěšky. Sešli jsme se asi hodinu předem, děti dostaly výstražné vesty a vyšli jsme. Cestou jsme si zpívali písničky, aby nám cesta rychleji utíkala.

Mohli jsme spatřit různé druhy sov a dravců a někteří z nich nám předvedli, jak létají a loví. Výklad ohledně každého dravce byl velmi zajímavý a poutavý.

Projekt 72 hodin

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu „72 hodin“.  Zaměřili jsme se na pomoc psí záchytné stanici v Boskovicích. Sbírali jsme pro pejsky granule, pamlsky, hračky, deky, finanční prostředky,... Odměnou pro děti byla radost a poděkování paní, která se o pejsky stará. Při předávání darů nás navštívila s jedním ze zástupců městské policie, se kterou útulek spolupracuje, a se svým pejskem.
Veliké díky patří firmám, které náš projekt podpořily, a to firma Termetal Moravia a.s., Sklárny Moravia Úsobrno a.s., JK Animals s.r.o., všem spoluobčanům, našim dětem a jejich rodičům.
Děkujeme  a velice si vaši pomoci vážíme!

Drakiáda

12.10. 2019 naše škola uspořádala dětmi oblíbenou Drakiádu. Děti se sešly v hojném počtu a většině draků se podařilo vzlétnout i přes nepříznivé větrné podmínky. Následovalo opékání nejen buřtů na školním hřišti. Milou tečkou za celou akcí bylo předání drobných dárečků a diplomů všem zúčastněným dětem. Samozřejmě děkujeme i jejich rodičům a budeme se těšit opět za rok.

Vystoupení Kouzelníka

Ve čtvrtek 21.10. 2019 nás v naší škole navštívil kouzelník. Mile nás překvapil svým vystoupením, ve kterém po celou dobu aktivně zapojoval všechny děti. Vykouzlil jim holubici, králíka a bavil nás spoustou svých triků.

Děti si kouzelníkovo vystoupení náramně užily a budeme se těšit na další setkání s ním.

Divadlo P.Nováka

17.10.2019 jsme se s dětmi mateřské školy vydali do Boskovic na hudební vystoupení Pavla Nováka. Písničky měl zaměřené na zvířátka – opici, slona, žirafu, atd. Děti byly po celou době představení „zaměstnány“ zpěvem nebo pohybem, různými převleky zpěváka nebo obrázky zvířátek. Vystoupení se dětem velice líbilo.