Seiferus aneb návštěva dravců

V letošním školním roce jsme se mohli opět podívat na ukázku dravců, na kterou nás přizvala škola v Jaroměřicích.

Rozhodli jsme se, že jednu cestu do Jaroměřic půjdeme pěšky. Sešli jsme se asi hodinu předem, děti dostaly výstražné vesty a vyšli jsme. Cestou jsme si zpívali písničky, aby nám cesta rychleji utíkala.

Mohli jsme spatřit různé druhy sov a dravců a někteří z nich nám předvedli, jak létají a loví. Výklad ohledně každého dravce byl velmi zajímavý a poutavý.

Projekt 72 hodin

Naše škola se v letošním roce zapojila do projektu „72 hodin“.  Zaměřili jsme se na pomoc psí záchytné stanici v Boskovicích. Sbírali jsme pro pejsky granule, pamlsky, hračky, deky, finanční prostředky,... Odměnou pro děti byla radost a poděkování paní, která se o pejsky stará. Při předávání darů nás navštívila s jedním ze zástupců městské policie, se kterou útulek spolupracuje, a se svým pejskem.
Veliké díky patří firmám, které náš projekt podpořily, a to firma Termetal Moravia a.s., Sklárny Moravia Úsobrno a.s., JK Animals s.r.o., všem spoluobčanům, našim dětem a jejich rodičům.
Děkujeme  a velice si vaši pomoci vážíme!

Drakiáda

12.10. 2019 naše škola uspořádala dětmi oblíbenou Drakiádu. Děti se sešly v hojném počtu a většině draků se podařilo vzlétnout i přes nepříznivé větrné podmínky. Následovalo opékání nejen buřtů na školním hřišti. Milou tečkou za celou akcí bylo předání drobných dárečků a diplomů všem zúčastněným dětem. Samozřejmě děkujeme i jejich rodičům a budeme se těšit opět za rok.

Vystoupení Kouzelníka

Ve čtvrtek 21.10. 2019 nás v naší škole navštívil kouzelník. Mile nás překvapil svým vystoupením, ve kterém po celou dobu aktivně zapojoval všechny děti. Vykouzlil jim holubici, králíka a bavil nás spoustou svých triků.

Děti si kouzelníkovo vystoupení náramně užily a budeme se těšit na další setkání s ním.

Divadlo P.Nováka

17.10.2019 jsme se s dětmi mateřské školy vydali do Boskovic na hudební vystoupení Pavla Nováka. Písničky měl zaměřené na zvířátka – opici, slona, žirafu, atd. Děti byly po celou době představení „zaměstnány“ zpěvem nebo pohybem, různými převleky zpěváka nebo obrázky zvířátek. Vystoupení se dětem velice líbilo.

Anglicko-české divadlo

V pondělí 18.11.2019 jsme se s žáky školy vydali do Boskovic na anglicko-české divadlo s názvem Bold rabbit (Nebojácný zajíc). Část  mluveného textu i písní bylo v anglickém jazyce a část v českém jazyce.

V hodinách anglického jazyka jsem se dětmi prošli zkrácený "scénář," tedy pro ně bylo jednodušší mluvenému slovu porozumět.

Divadlo se všem velmi líbilo a podle mého názoru byl poslech této anglicko-české pohádky pro děti přinosem.

Vánoční dílničky v Boskovicích

V pátek 29.11.2019 jsme se vydali s dětmi do Boskovic na vánoční dílničky, které pořádala organizace MAS. Jeli jsme v rámci výuky pracovních činností a následně družiny. V Sokolovně měli organizátoři připravenou celou škálu různých dílniček (tvoření přáníček, různých svícínků, dárkových tašek, kolíčků, zdrcátek, apod.). Z organizačních a materiálních důvodů si každé dítě mohlo vybrat a udělat 3-4 výrobky, které děti velmi nadchly a bavily. Výrobky si poté odvezli s sebou na památku či jako dáreček pro své blízké.

Staročeské Vánoce

4.12.2019 naši školu navštívila agentura Veronika s připraveným programem Staročeské Vánoce. Děti se dozvěděly různé zajímavosti, které ještě o Vánocích nevěděly, mohly si ozdobit stromeček a vyzkoušet si dobové oblečení. Pěknou tečkou za touto akcí byla výroba svícínků, které si pak děti odnesly domů.

Vánoční jarmark v Boskovicích

6.12.2019 jsme s dětmi navšítivili tradiční vánoční jarmark v Boskovicích. Součástí jarmarku byl slavnostní průvod Pána z Boskovic a šermířské vystoupení, které děti s nadšením pozorovaly. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili nákupem různých drobností pro sebe i pro své blízké.

Výchový program "Pozor pálí"

V pondělí 20.1.2020 nás navštívila paní s programem "Pozor pálí," který děti seznámil s nebezpečím popálenin, druhy popálenin a první pomocí.

Koncert

V úterý 21.1.2020 se nám představily děti navštěvující kroužek flétničky pod vedením paní učitelky Slávky Šmídové. Vyslechli jsme si různé písničky o zvířátkách na zahrané na flétničku, které děti ze školky měly za úkol uhádnout a poté i ve zpívané verzi za doprovodu kytary.